خاتمه مسابقات جام دیجیتال بازی های رایانه ای 2011


نخستین دوره مسابقات کشوری بازی های رایانه‌ای كه از بیست و دوم تیر ماه آغاز شده بود ،جمعه ۳1 تیر ماه و پس از 10 روز فعالیت با تقدیر از برترین های این دوره از رقابت ها ، به كار خود پایان داد.
به گزارش خبری شبکه صداقت به نقل از ICTPRESS از اصفهان : مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان اصفهان ، رییس دانشگاه مجازی اصفهان ، مدیركل مدیریت بحران استان اصفهان و مدیران ارشد بانك ملی استان اصفهان در حضور رسانه ها و شركت كنندگان و غرفه داران نمایشگاه جانبی جام دیجیتال در تقدیر از برندگان مسابقات و غرفه داران نمایشگاه و دست اندركاران برگزاری جام دیجیتال برگزار شد.
عیسی زارع پور ، معاون وزیر و رییس مركز فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جام دیجیتال در استان اصفهان خواستار توسعه آن برای دوره بعدی شد و اظهار داشت : جام دیجیتال پتانسیل برگزاری در سطح بین المللی دارد و با توجه به مذاكرات با موسسه فرهنگی اكو می تواند در مرحله بعدی در سطح كشورهای عضو اكو برگزار شود.
رسول رضوانی ، مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتالی استان اصفهان و مدیر برگزاری جام دیجیتال نیز با حضور در جایگاه سخنرانی با توجه به اهمیت حضور مسئولان ارشد استان در مراسم اختتامیه و ارزش بالای جام دیجیتال به عنوان یك رویداد فرهنگی در سطح ملی وقت سخنرانی خود را به دكتر اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان اصفهان واگذار كرد.
دكتر محمد مهدی اسماعیلی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان اصفهان نیز در سخنرانی خود ضمن ابراز رضایت از برگزاری این دوره از مسابقات به میزبانی استان اصفهان برای حضور جوانان از سراسر كشور در این رویداد فرهنگی گفت : ان شاء الله اصفهان با جایگاهی كه در عرصه برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای بدست آورده به توسعه بیش از پیش آن بپردازد.
دهاقین ، مدیر امور شعب بانك ملی استان اصفهان نیز در سخنان خود با تاكید بر اینكه بانك ملی حامی جوانان ایران است و این شعار را مبنای حضور خود در مسابقات در قالب حامی مالی برگزاری جام دیجیتال قرار داده است گفت : افتخاری برای بانك ملی ایران محسوب می شود كه با انجام یك كار فرهنگی حمایت خود را از نسل جوان ایران زمین اعلام كرده و اكنون سفیران بانك ملی همین جوانان هستند كه به خوبی می دانند یك موسسه مالی و اقتصادی نیز رسالت های فرهنگی دارد و بانك ملی با سابقه 83 سال فعالیت رسمی در كشور زمینه خوبی برای این مهم داشته است.
به گزارش ICTPRESS : بیانیه هیات داوران نیز توسط مجری قرائت شد و داوران نیز در جایگاه حضور یافته و پس از دریافت جایزه ، عكس دسته جمعی به یادگار انداختند.
این مسابقات با حضور بیش از 1500 شركت كننده از سراسر كشور به همت مجتمع فرهنگی دیجیتالی استان اصفهان در چهار رشته و دو بازی FIFA 2011 و PES 2011 روی رایانه و کنسول ایکس باکس برگزار شد.
با توجه به عدم محدودیت سنی در این دوره از مسابقات نوجوان 8 ساله با كمترین سن و مرد 56 ساله با بیشترین سن به رقابت پرداختند ، اما اغلب شركت كنندگان را نوجوانان و جوانان 14 تا 28 سال تشكیل دادند.
اما برندگان نخستین دوره مسابقات كشوری بازی های رایانه ای :
در رشته Fifa/Xbox :
هادی هاشمی از اصفهان نفر اول ، افشین رستم شیرازی از اصفهان نفر دوم و حمیدرضا قاضیانی از همدان نفر سوم این رشته بودند.
در رشته fifa/pc :
افشین رستم شیرازی،از اصفهان نفر اول ،کیوان جوادی از اصفهان نفر دوم و آروین شایگان از تهران نفر سوم این رشته بودند.
در رشته pes/xbox
رضا زارعی از بندر عباس به عنوان نفر اول،نوید برهانی از اصفهان به عنوان نفر دوم و مهدی صمدی از تهران به عنوان نفر سوم این رشته برگزیده شدند.
و در رشته pes/pc
محمد کمالی قالیباف از مشهد نفر اول ،محمد پاشایی از تهران نفر دوم و امین صادقیانلو از تهران نفر سوم این رشته شدند.
40 نفر برنده این مسابقات از 500 هزار تومان تا 50 هزار تومان به ترتیب از نفر اول تا دهم هر رشته جایزه نقدی گرفتند و به سه نفر اول هر رشته نیز علاوه بر جوایز نقدی، جام زرین مسابقات هم اهدا شد. به یكی از شركن كنندگان نیز جام زرین اخلاق اهدا شد.
اما در حاشیه مسابقات بازی رایانه ای فاز نخست باشکوه ترین انیمیشن سه بعدی خاورمیانه در قالب گردشگری اصفهان مجازی رونمایی شد.
این فناوری روی انیمیشن ،قدرت گردشگری الکترونیکی در محیطی شبیه سازی شده را فراهم می کند و به کاربر امکان می دهد روی تصاویر به صورت حقیقی و به هنگام، حرکت کرده و از جهات دلخواه در هر نقطه از مسیر ، اطلاعات گردشگری مورد نظر را دریافت دارد.
همچنین نخبگان ایرانی با دست یابی به فناوری ساخت بشقاب پرنده کواندا یوفو،توانستند ایران را عضو باشگاه بین المللی دارای این فناوری کردند. این بشقاب پرنده در حاشیه مسابقات جام دیجیتال رونمایی شد. این بشقاب پرنده در مراسم اختتامیه مسابقات نیز به پرواز درآمد.
در مراسم اختتامیه مسابقات از پیش نویس سند راهبردی جام دیجیتال نیز رونمایی شد.
به گزارش ICTPRESS ، مسابقات بازی های رایانه ای نقش ترغیب و تشویق كننده برای جوانان دارد كه الگویی برای حضور آنها در محیطی شاد اما سالم و پرداختن به فعالیتی پرهیجان اما كنترل شده و هنجار محسوب می شود.
به گفته كارشناسان این حوزه : صنعت بازی رایانه ای تا 2 سال آینده صنعت اول دنیا می شود.
به گزارش ICTPRESS ،بازی رایانه ای ابزار و تجهیزات خاص خود را نیاز دارد كه یكی از آن ها نوت بوك است در همین رابطه یكی از غرفه های حاضر در نمایشگاه جانبی نوت بوك هایی با ظرفیت مناسب و مشخصات فنی لازم برای انجام بازی های رایانه ای ارائه كرده بود.
معاون طرح و برنامه اداره کل ارشاد استان اصفهان هم در حاشیه این مسابقات گفت : برای توسعه مسابقات بازی رایانه ای از گیم نت ها حمایت می کنیم؛ بازی بومی باید جایگزین بازی خارجی شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان هم خبر داد: كارگروه فرهنگی برای نظارت و كاربردی سازی بازی رایانه ای در این معاونت تشكیل می شود. این كارگروه بحث بازی رایانه ای را در كنار مباحث فرهنگی دیگر در استان اصفهان مورد بررسی قرار می دهد.
رحیمی گفت : مسابقات بازی رایانه ای فرصتی مناسب برای استفاده از انرژی جوانان در راستای اهداف مثبت بوده و این امر موجب پیشگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی است.
دكتر علی صنایعی، رییس دانشگاه مجازی اصفهان هم در حاشیه مسابقات اعلام كرد: رشته مرتبط با بازی رایانه ای در دانشگاه اصفهان راه اندازی می شود.
اما رضوانی رییس مجتمع برگزار كننده این مسابقات نیز در گفت و گو ICTPRESS گفت : ثبت نام از 15 میلیون كاربر بازی رایانه ای در كشور برای دوره بعدی مسابقات از هم اكنون روی سایت جام دیجیتال آغاز شده و شورای سیاستگذاری دائمی بازی رایانه ای تشكیل می شود. قرار است این شورا موجبات اجرایی شدن سند راهبردی بازی های رایانه ای را هموار سازد.
نقشه و سند راهبردی بازی های رایانه ای كه در مراسم اختتامیه جام دیجیتال رونمایی شد ،به مجلس شورای اسلامی برای بررسی ارائه می شود تا مقدمه ای برای ایجاد فدراسیون بازی های رایانه ای در کشور شود.
وی گفت : با توجه به مذاكراتی كه با موسسه فرهنگی اكو انجام شده ،دوره بعدی این مسابقات در سال 2012 با عنوان جام ملت های عضو اكو برگزار خواهد شد.
اما برگزاری بازی فینال برترین های گروه های مختلف ،اهدای جایزه به 40 نفر برتر مسابقات , اهدای جام زرین به همراه جایزه نقدی به نفرات اول تا سوم هر 4 گروه مسابقات و تقدیر از دست اندركاران برگزاری مسابقات ،از برنامه های روز آخر مسابقات است.
نخستین دوره بازی های رایانه ای کشوری با حضور بیش از 1500 نوجوان و جوان از سراسر کشور عصر جمعه 31 تیرماه به كار خود پایان داد.


صداقت 24 ساعته است
24 ساعته با صداقت باشید

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: