سرگیجه،علل و درمان


سرگیجه یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه افراد به پزشک است. سرگیجه ممکن است موجب شود که شما احساس عدم تعادل، افتادن، سبکی‌سر، یا حتی احساس سنکوپ کنید.
چرخیدن نوعی سرگیجه است که باعث می‌شود شما حس کنید اشیای پیرامون‌تان به دور شما می‌چرخند. اگر چه سرگیجه می‌تواند انجام کارهای معمول روزانه را برایتان سخت کند اما معمولا سبب مشکل جدی نمی‌شود.
دلیل آن چیست؟ پزشکتان ممکن است از شما بخواهد تا توضیح بدهید که هنگام سرگیجه چه احساسی دارید، چه چیز آن را بدتر می‌کند و چه چیز سبب بهتر شدن آن می‌شود. پزشک ممکن است برخی آزمون‌های حرکتی را انجام دهد. با حرکت بدنتان به شیوه‌های مختلف، پزشکتان سعی می‌کند تا ببیند که چه چیزی موجب سرگیجه‌تان می‌شود، پزشکتان ممکن است همچنین فشارخونتان، تعداد ضربان‌قلب و تعداد تنفس‌تان را چک کند. سرگیجه ممکن است با اضطراب یا مشکلات گوش داخلی، قلب یا سیستم اعصاب هم ایجاد شود. برخی داروها می‌توانند سبب سرگیجه شوند. در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشکتان صحبت کنید چرا که اگر لازم باشد پزشک می‌تواند آن را تغییر بدهد یا تنظیم کند.
سرگیجه چگونه درمان می‌شود
:درمان سرگیجه بستگی به دلیل ایجاد‌کننده آن و شکایات شما دارد. داروها گاهی برای بهتر شدن شکایت از سرگیجه استفاده می‌شود. داروها می‌توانند همچنین علت سرگیجه را درمان کنند. پزشکتان ممکن است به شما بگوید تا آب بیشتری بنوشید یا ورزش‌های سر و گردن را انجام دهید. درمان سرگیجه بسیار بااهمیت است، چرا که اگر سرگیجه داشته باشید، احتمال دارد که بیفتید یا اگر هنگام رانندگی دچار سرگیجه شدید ممکن است دچار تصادف شوید.

صداقت 24 ساعته است
24 ساعته با صداقت باشید

منتشر شده توسط سلامتیران در تاریخ ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۴ شهريور


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: