عیدی کارمندان اعلام شد + فرمول محاسبه


عیدی پایان سال کارمندان و بازنشستگان بر اساس فرمول قانون مدیریت خدمات کشوری 318 هزار و 500 تومان خواهد بود که در بهمن ماه به تصویب دولت خواهد رسید
شبکه خبری صداقت به نقل از مهر: معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با اشاره به فرمول تعیین عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت در قانون خدمات کشوری گفت: بر اساس فرمول مذکور، ضریب ریالی که رقمی معادل 637 هزار تومان است، ضرب در عدد 500 خواهد شد که رقمی معادل 318 هزار و 500 تومان خواهد شد.

رحیم ممبینی این رقم و ضریب را فرضی عنوان کرد و افزود: تصمیم نهایی در این خصوص توسط دولت اتخاذ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه معمولا هیئت وزیران در بهمن ماه میزان عیدی را به تصویب می رساند و نهایی می کند، اظهارداشت: عیدی پایان سال کارمندان و بازنشستگان دولت بر اساس فرمول مذکور خواهد بود.

بنا بر این گزارش، سال گذشته عیدی 300 هزار تومانی کارمندان در ابتدای اسفندماه همراه با حقوق پایان بهمن ماه به حساب کارمندان و بازنشستگان دولت واریز شده بود. همچنین هر ساله عیدی کارمندان و بازنشستگان دولتی تا اوایل اسفندماه به حساب آنان واریز می شود.

ممبینی همچنین با تاکید بر اینکه بودجه سال 90 نهایی شده است، گفت: کارهای مربوط به بودجه 90 در حال انجام است و به زودی اخبار آن را اعلام خواهیم کرد.

بنا بر این گزارش، معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور پیش از این از مهار هزینه‌های جاری در لایحه بودجه سال آینده کل کشور خبر داده و گفته است: این لایحه در بخش مصارف هزینه‌ای کاملا انقباضی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه مصارف هزینه ای در بودجه سال 90 کاهش یافته و به عبارت دیگر، مهار شده است، افزوده است: بودجه90 بودجه ای کاملا انقباضی در بخش مصارف هزینه ای است.

ممبینی شتاب بخشیدن به رشد و توسعه اقتصادی را از موضوعات اساسی و کلیدی بودجه سال 90 عنوان و بیان کرده است: برای رشد و توسعه اقتصادی که مبنای آن توسعه زیر ساخت است از دو محل منابع عمومی و تسهیلات داخلی، خارجی و سرمایه گذاری باید منابع تامین شود، بنابراین به این بخش در بودجه 90 توجه خاصی شده است.

وی بر کنترل مصارف هزینه ای در بودجه 90 تاکید و بحث گسترش عدالت اجتماعی را از موضوعات بسیار مهم بودجه سال 90 ارزیابی کرده و افزوده است: بودجه های منطقه ای و استانی در بودجه سال آینده گسترش یافته است.

وی بیان کرده است: بحث توسعه بیمه های اجتماعی در بودجه سال 90 در نظر گرفته شده است. همچنین یکی از شعارهای اساسی بودجه 90 حمایت از تولید کنندگان داخلی و صادرات است.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه سال 90 ردیفهای فاقد کارآیی و اثربخشی حذف می شوند، افزوده است: در بخش بودجه های عمرانی و هزینه ای از منطق بودجه ریزی عملیاتی استفاده خواهیم کرد.


صداقت 24 ساعته است
24 ساعته با صداقت باشید

منتشر شده در تاریخ ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما: